Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑθλητικά του Δήμου ΖωγράφουΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΙΛΙΣΙΩΝ

Αποτυπώθηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο η συγκροτημένη δουλειά που γίνεται στα κολυμβητικά τμήματα του Ομίλου σε όλες τις πρόσφατες διοργανώσεις που διεξήχθησαν με μεγάλη επιτυχία από την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας στο Ο.Α.Κ.Α.

Στο χειμερινό πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων  χρυσό μετάλλιο της Ψωμιάδη Θεοδώρας στα 200 ύπτιο νεανίδων, ασημένιο στα  100 Ύπτιο Νεανίδων, και χάλκινο στα 200 μεικτής Νεανίδων . Μαργαρίτα Φραγκουλοπούλου Χάλκινο μετάλλιο στα 1500 ελεύθερο Νεανίδων και στα 400 Ελεύθερο Νεανίδων

Χρυσό μετάλλιο στα 4Χ200 ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ100 ελεύθερο για τις αθλήτριες : Λάμπρου Αριάδνη, Ψωμιάδη Θεοδώρα,  Κόλλια Ευγενία,  Φραγκουλοπουλου Μαργαρίτα .

Επίσης, Φραγκουλοπούλου Μαργαρίτα 4η  στα 200 ελεύθερο Νεανίδων  Κόλλια Ευγενία 4η στα 200 Ύπτιο Νεανίδων, 6η στα 100 Ύπτιο Νεανίδων,  9η στα 100 ελεύθερο Νεανίδων    ,Λάμπρου Αριάδνη 5η θέση στα 200 ελεύθερο Νεανίδων , 6η στα 100 και στα 400 Ελεύθερο Νεανίδων,Ορέστης Τσενάι,  6ος στα 200 πεταλούδα Εφήβων, 13ος στα 100 πεταλούδα Εφήβων, Κωνσταντινίδου Χρυσάνθη, 6η στα 200 Ύπτιο Νεανίδων, 9η στα 100 Ύπτιο Νεανίδων,Νικητάκη Χρυσαυγή 8η θέση στα 100 πρόσθιο Νεανίδων  και 10η στα 50 πρόσθιο Νεανίδων, Οδυσσέας Τσενάι, 12ος στα 100 Πεταλούδα Εφήβων, 16ος στα 50 πεταλούδα, Κοκκονός Βασίλης 15ος στα 50 πρόσθιο Εφήβων, Τσονίκου Αρόν., 8η θέση στα 100 πρόσθιο παίδων 11η θέση στα 100 πρόσθιο παίδων και , 12η θέση στα 200 πρόσθιο παίδων,   Βασιλάκη Μιχαέλα  9η θέση στα 400 Μ.Α κορασίδων και  13η στα 200 Μ.Α κορασίδων, 15η στα 800 ελεύθερο κορασίδων, Δενδρινός Αλέξανδρος 11η θέση στα 200 και 400 Μ.Α παίδων .

4Χ200 ελεύθερο κορασίδων στην 8η θέση για τις αθλήτριες: Βασιλάκη Μιχαέλα, Πνευματικού Άρτεμις, Μουτσώκου Τζένη, Μποζώρη Ελένη

4χ100 mixed ελεύθερο παίδων- κορασίδων στη 13η θέση για τους: Τσονίκου Αρόν, Βασιλάκη Μιχαέλα, Μποζώρη Ελένη, Δενδρινός Αλέξανδρος.

Συμμετείχαν επίσης στο πρωτάθλημα και έκαναν ατομικά ρεκόρ οι εξής αθλητές: Αργυρίου Νίκος, Κεραμιδάς Χαράλαμπος, Μποζώρη Ελένη, Πνευματικού Άρτεμις.

Η ομάδα μας κατέκτησε τη 2η θέση στη γενική βαθμολογία Νεανίδων! Αυτό δείχνει την ποιότητα της δουλειάς μας και των αθλητών μας!

Στην κατηγορία Εφήβων 26η θέση και στη γενική βαθμολογία Εφήβων-Νεανίδων στη 6η από τις συνολικά 96 ομάδες!

Στην κατηγορία Κορασίδων 24η θέση, Παίδων 26η και γενική Παίδων-Κορασίδων 24η θέση!

Τα περισσότερα παιδιά έκαναν νέα ατομικά ρεκόρ και είχαμε πολλά πλασαρίσματα στις 8 άδες και 16 άδες!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους! Προχωράμε δυνατά για μεγαλύτερες επιτυχίες!

Στο χειμερινό πρωτάθλημα Παμπαίδων- παγκορασίδων ΑΒ τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό κάνοντας νέα ατομικά ρεκόρ. Τα highlight των αγώνων είναι οι δύο 6ες θέσεις στα 50 και 100 ύπτιο παγκορασίδων Α από την Έλενα Κατσάρου και η 7η θέσης της στα 200 ύπτιο όπως επίσης οι δύο 8ες θέσεις στα 200 και 400 μεικτής ατομικής από την Ρασλάν Αριάδνη και η 16η θέση της στα 200 πρόσθιο παγκορασίδων Α. Τέλος, η 16η θέση της Βελέντζα Ασπασίας στα 200 πρόσθιο παγκορασίδων Β.

Στη γενική βαθμολογία Παγκορασίδων Α καταλάβαμε την 17η θέση με 56 βαθμούς και στη γενική παμπαίδων- παγκορασίδων Α την 27η θέση με 56 βαθμούς.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN

Χρυσό μετάλλιο στα 200 ύπτιο γυναικών από την  Θεοδώρα Ψωμιάδη. Η επίδοσή της 2.19.45 αποτελεί την καλύτερη της επίδοση για τη φετινή χρονιά και ταυτόχρονα αποτελεί πρόκριση στα multination που θα γίνουν  στο Kranj της Σλοβενίας 9-10 Απριλίου.

Οι κολυμβήτριες , Φραγκουλοπούλου Μαργαρίτα ,Κόλλια Ευγενία, Δάντου Σωτηρία και Λάμπρου Αριάδνη που συμμετείχαν κατέλαβαν την 9η  θέση  στα 4Χ100 ελεύθερο και πραγματοποίησαν αξιόλογες εμφανίσεις στα ατομικά τους αγωνίσματα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας για την προσπάθειά τους, συγχαρητήρια στους προπονητές τους Μπαζή Θανάση και Γεωργακόπουλο Χρήστο, συγχαρητήρια στους επιστημονικούς συνεργάτες  του Ομίλου τον ιατρό -ειδικό ακτινοδιαγνώστη  Αντωνακάκη Δημήτρη και τον φυσιοθεραπευτή Υφαντή Γιάννη.

  ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Ο Όμιλος μας συμμετείχε στους κλιμακωτούς αγώνες Χειμερινής περιόδου 9-10 ,11 ,12 ετών  στο ΟΑΚΑ με τους μικρούς μας αθλητές να αποκομίζουν νέες αγωνιστικές εμπειρίες. Όλοι οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες των προαγωνιστικών κατηγοριών , έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στα πλαίσια της ευγενούς άμιλλας και πιστοποίησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο όλα όσα πρεσβεύει και υπηρετεί ο όμιλος μας υπό την καθοδήγηση των προπονητών τους κας Δούκα Ιωάννας και κου Σπύρου Αρνιακού.

Σας αξίζουν ειλικρινή  συγχαρητήρια ,Κατεριλένα, Έλενα, Ευαγγελία, Αγγελική, Ιάσονα και Κωνσταντίνε, στη Γωγώ, στην Αλεξάνδρα, Μπράβο στο Γιώργο, στην Παρασκευή, στο Δαμιανό, στη Μελίτα, στον Τζουλιάν, στο Στέφανο , στη Μαρία Δήμητρα, Μπράβο Απόστολε, Αιμιλία, Ρόζα, Όλγα, Βαγγέλη, Μιχαέλα, Λάμπρο, Ναταλία, Αρετή, Νικολίνα, Νικόλα και Τάσο για την ωραία σας προσπάθεια!!!

 

 

 

 

RELATED ARTICLES